Chcą być kongresową stolicą

Ponad 300 obiektów, w których mogą się odbywać konferencje, kongresy, seminaria i wyjazdy motywacyjne znalazło się w bazie małopolskich ośrodków konferencyjnych, przygotowanej przez województwo małopolskie we współpracy z urzędem miasta Krakowa.
Chcą być kongresową stolicą
W serwisie internetowym www.konferencje.malopolska.pl można znaleźć wykaz centrów konferencyjnych, hoteli, pensjonatów i innych obiektów, które dysponują salami konferencyjnymi i wyposażeniem umożliwiającym organizację spotkań biznesowych.
 
Są wśród nich także muzea, dwory, pałace i zamki. - To klimatyczne miejsca z własną historią i tajemnicą - mówiła dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego Elżbieta Kantor.
 
Jak podkreśliła małopolskie obiekty konferencyjne oferują wysoki standard oraz atmosferę, którą trudno jest znaleźć w innych regionach Polski. W bazie danych są informacje o dodatkowych atrakcjach. - Poza obradami uczestnicy konferencji mogą np. wziąć udział w spływie kajakowym czy zainscenizowanym specjalnie dla nich napadzie zbójników. Dochodzi do tego nasza kuchnia - mówiła Kantor.
 
Według wicemarszałka województwa Leszka Zegzdy największym atutem małopolskiej oferty konferencyjnej jest różnorodność i wyjątkowość obiektów konferencyjnych, wśród których są m.in. Zamek Królewski w Niepołomicach, Opera Krakowska, pałac w Paszkówce, dwór w Tomaszowicach czy kopalnie soli w Wieliczce i Bochni.
 
Region chce zainteresować Małopolską organizatorów konferencji i kongresów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Województwo małopolskie wspólnie z Krakowem planuje pozyskanie środków z Unii Europejskiej na kampanię promocyjną biznesowej oferty turystycznej regionu. Ma być ona prezentowana m.in. na targach turystyki biznesowej. 
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE