PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą być kongresową stolicą

  • PAP    23 lipca 2010 - 17:50
Chcą być kongresową stolicą

Ponad 300 obiektów, w których mogą się odbywać konferencje, kongresy, seminaria i wyjazdy motywacyjne znalazło się w bazie małopolskich ośrodków konferencyjnych, przygotowanej przez województwo małopolskie we współpracy z urzędem miasta Krakowa.
W serwisie internetowym www.konferencje.malopolska.pl można znaleźć wykaz centrów konferencyjnych, hoteli, pensjonatów i innych obiektów, które dysponują salami konferencyjnymi i wyposażeniem umożliwiającym organizację spotkań biznesowych.
 
Są wśród nich także muzea, dwory, pałace i zamki. - To klimatyczne miejsca z własną historią i tajemnicą - mówiła dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego Elżbieta Kantor.
 
Jak podkreśliła małopolskie obiekty konferencyjne oferują wysoki standard oraz atmosferę, którą trudno jest znaleźć w innych regionach Polski. W bazie danych są informacje o dodatkowych atrakcjach. - Poza obradami uczestnicy konferencji mogą np. wziąć udział w spływie kajakowym czy zainscenizowanym specjalnie dla nich napadzie zbójników. Dochodzi do tego nasza kuchnia - mówiła Kantor.
 
Według wicemarszałka województwa Leszka Zegzdy największym atutem małopolskiej oferty konferencyjnej jest różnorodność i wyjątkowość obiektów konferencyjnych, wśród których są m.in. Zamek Królewski w Niepołomicach, Opera Krakowska, pałac w Paszkówce, dwór w Tomaszowicach czy kopalnie soli w Wieliczce i Bochni.
 
Region chce zainteresować Małopolską organizatorów konferencji i kongresów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Województwo małopolskie wspólnie z Krakowem planuje pozyskanie środków z Unii Europejskiej na kampanię promocyjną biznesowej oferty turystycznej regionu. Ma być ona prezentowana m.in. na targach turystyki biznesowej. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.