PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Miejski internet po nowym roku

  • chelmonline.pl (paw.)    28 grudnia 2011 - 09:05
Chełm. Miejski internet po nowym roku

– Tuż po Nowym Roku uruchomiona zostanie w Chełmie sieć miejskiego szerokopasmowego internetu – zapowiada wiceprezydent Józef Górny.
– Jesteśmy już po rozmowach negocjacyjnych z przedstawicielami firmy TP Emitel. W tej chwili sieć została uruchomiona na próbę. Pierwsze umowy z klientami operator będzie mógł podpisać zaraz po Nowym Roku – mówi wiceprezydent Chełma (zabierz głos/oceń prezydenta) Józef Górny.

Sieć taniego miejskiego internetu została wybudowana za dotację unijną w wysokości ponad 1,5 mln zł. Z własnego budżetu miasto dołożyło około 300 tys. zł. Wyłoniona w przetargu firma Symetra w lutym br. zakończyła prace. Całe miasto zostało pokryte radiową siecią, na budynkach i obiektach zainstalowano terminale.

Od marca ogłoszono trzy przetargi na operatora, który miałby nią zarządzać, konserwować i zawierać z mieszkańcami umowy. Ponieważ jednak nie dały rezultatu, władze miasta wszczęły postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki. Urzędnicy, wysłali do kilku firm z branży telekomunikacyjnej zaproszenia do udziału w negocjacjach. Zgłosiła się tylko jedna – ogólnopolska firma TP Emitel, wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, szczycący się najwyższą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz zastosowaniem najnowszych technologii.

Wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z szerokopasmowego internetu o trzech prędkościach: 256 kb/s, 512 kb/s i 1024 kb/s.

Na dodatek, jak wynika z miejskich szacunków, miesięczne opłaty za podłączenie do sieci nie powinny być wysokie. Łącze internetowe ma być wykorzystane także do wewnętrznej komunikacji pomiędzy urzędem miasta, a podległymi mu jednostkami, co według urzędników ograniczy koszty związane z usługami telekomunikacyjnymi.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.