PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełmski e-powiat podsumowany

  • chelmonline.pl (A. Prus)    13 grudnia 2011 - 09:42
Chełmski e-powiat podsumowany

W starostwie powiatowym w Chełmie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu e-powiat.
Konferencję otworzył starosta chełmski Paweł Ciechan, który podziękował partnerom za zaangażowanie w realizację projektu.

– Informatyzacja powiatu i gmin przełoży się na poprawę funkcjonowania administracji. Wdrożyliśmy elektroniczny obieg dokumentów, utworzyliśmy portal e-Urząd, w ramach którego działają urządzenia teleinformatyczne i elektroniczna skrzynka podawcza. Urząd jest teraz bliżej petentów, a sprawy załatwiane przez nich są załatwiane szybciej i sprawniej – mówił starosta Paweł Ciechan.

Dyrektor wydziału RKS SP Jacek Kosiński przedstawił założenia projektowe, cele i efekty projektu realizowanego w latach 2008-2011.

Bardzo wnikliwie cały elektroniczny obieg dokumentów przedstawił podczas prezentacji „e-Obieg dla każdego” pan Paweł Nowaczek, specjalista do spraw wdrożeń w firmie e-studio software z Lublina.

Głos zabrał również Marek Mędrek, przedstawiciel konsorcjum firm realizującego projekt, który dużą uwagę i nacisk słuchających „kładł” na rozwój e-usług w powiecie chełmskim ale również w województwie i na świcie. Przypominał, że o takie usługi samorząd musi dbać niczym o portal społecznościowy.

Dużym udogodnieniem jest, że wszystkie sprawy można wykonać nie wychodząc z domu. Dokumenty będą szybciej, zaoszczędzimy czas a serwer wygeneruje nam potwierdzenie złożenia dokumentów. W ramach projektu e-powiat rozbudowano sieć kablową o imponującej długości 17, 2 km. Zmieniono sprzęt na nowy, praktycznie na każdym budynku gminy znajduje się hotspot, który umożliwia dostęp do internetu przez laptopa, smartfona, czy telefon. Projekt e-powiat jest stworzony tak aby był dostępny dla każdego. Składanie wniosków, których zwory są na stronie e-urzędu to teraz tylko jedno kliknięcie myszką.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.