PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej Internetu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    22 października 2010 - 07:27
Coraz więcej Internetu

W połowie grudnia do ponad 180 domów w Drohiczanach, Staszicu i Gliniskach dotrze Internet. To wynik podpisanego rok temu porozumienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Telekomunikacja Polską.
Maria Gumieniak, wójt gminy Uchanie, w której leżą te miejscowości, nie ukrywa radości, że kolejni mieszkańcy wkrótce zostaną podłączeni do globalnej sieci. Po części zawdzięczają to zresztą sobie samym – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Uchanie były jedną z pierwszych gmin, której władze i mieszkańcy, chcąc mieć dostęp do szerokopasmowego Internetu, włączyli się do prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej akcji wskazywania białych plam – miejsc, gdzie żaden operator telekomunikacyjny nie zechciał zainwestować.

Teraz w miejsca takie wkracza Telekomunikacja Polska. Takie było założenie porozumienia, które 22 października 2009 r. zakończyło wojnę na rynku telekomunikacyjnym. Operator zobowiązał w ciągu trzech lat, że położy i unowocześni łącznie 1,2 mln nowych linii internetowych. Co ważne, milion łączy ma mieć szybkość nie mniejszą niż 6 Mb/s. Tylko w tym roku powstać ma 300 tys. szybkich linii internetowych. Z informacji UKE wynika, że powstanie ich nawet więcej.

Anna Streżyńska, prezes UKE, realizację porozumienia na razie ocenia na trójkę z plusem, a z inwestycji TP jest zadowolona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • swirus, 2010-12-24 17:56:19

    niech ktoś mi napisze do kiedy ma być zrobiona ta linia
  • swirus, 2010-12-24 17:54:35

    internet w połowie grudnia którego roku to jest pytanie