PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz większa sieć dla numeru 112

  • GK/cpi.mswia.gov.pl    25 października 2011 - 09:38
Coraz większa sieć dla numeru 112

Trwają intensywne prace zmierzające do zakończenia budowy Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej, na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). Finalizowane są kolejne etapy wdrożenia.
Pod koniec września br. zakończono migrację usług sieci POLWAN do OST 112 na poziomie POL20 – tj. w 20 lokalizacjach na poziomie miast wojewódzkich. Dzięki temu, Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komenda Główna Policji mogą realizować transmisję danych po infrastrukturze sieciowej o dużo większej wydajności niż dotąd, co usprawni komunikację oraz zapewni szybki i bezpieczny dostęp do centralnych systemów informatycznych dla funkcjonariuszy policji.

Czytaj też: Numer 112 dopiero po Euro 2012

Jednocześnie, na początku października, zakończono migrację większości usług sieci POLWAN i sieci wojewódzkich policji do OST 112 na poziomie POL35, czyli w 41 lokalizacjach w pozostałych dużych ośrodkach miejskich. Do wykonania pełnego zakresu migracji, do końca października br., niezbędne jest przeprowadzenie przez jednostki policji wewnętrznych prac dostosowawczych oraz przygotowanie infrastrukturalne jednej Komendy Miejskiej Policji.

Czytaj też: MSWiA: 112 działa i będzie przed Euro 2012

Dzięki uruchomieniu OST 112 realizującej dotychczasowe funkcje POLWAN oraz sieci wojewódzkich policji, funkcjonariusze Komend Miejskich Policji uzyskają możliwość dostępu do znacznie bardziej wydajnego medium transmisji danych.

Czytaj też: Kłopoty z numerem alarmowym

Zakończenie wszystkich realizowanych obecnie prac, związanych z uruchomieniem transmisji danych i migracją usług do OST 112 na ostatnim, powiatowym (POL 300), poziomie – w ponad 270 węzłach zlokalizowanych w Komendach Powiatowych Policji, planowane jest do końca br.

Termin jest jednak uzależniony od zakończenia prac w poszczególnych węzłach POL300, związanych z zapewnieniem gotowości infrastrukturalnej lokalizacji do uruchomienia ww. urządzeń OST 112.

Zakończenie ww. prac przyczynia się do realizacji wdrożenia systemu do obsługi zgłoszeń alarmowych na numer 112 oraz poprawy działania Policji, jako jednego z podmiotów systemu powiadamiania ratunkowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.