PARTNER PORTALU
  • BGK

"Cyfrowa Szkoła" na targach w Sosnowcu

  • PAP    19 września 2012 - 19:17
"Cyfrowa Szkoła" na targach w Sosnowcu

Roboty, tablice interaktywne z wiązką na podczerwień, nowocześnie wyposażoną klasę gastronomiczną można oglądać na Targach Edukacyjnych "Cyfrowa Szkoła" w Expo Silesia w Sosnowcu. Targi potrwają do czwartku.
Nowoczesne rozwiązania dla przedszkoli i szkół prezentuje od środy ok. 40 wystawców. Celem targów jest promowanie nowoczesnych technologii edukacyjnych. Śląski kurator oświaty Stanisław Faber podkreślał jednak, że nadrzędnym zadaniem tej dorocznej imprezy jest pokazanie nauczycielom, jak można umiejętnie wykorzystać nowoczesne rozwiązania w pracy z uczniem.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła najważniejsza ze wszystkich zadań

Na targach prezentowane są m.in. klasy lekcyjne dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wyposażone m.in. w niewielkie tablety z odpowiednim oprogramowaniem, pomoce naukowe do biologii i chemii, roboty, multimedialne programy edukacyjne, które można wykorzystać na lekcjach historii i geografii.

Interesującym rozwiązaniem jest kuchnia szkoleniowa przygotowana z myślą o szkołach zawodowych kształcących przyszłych kucharzy, cukierników i piekarzy. Kuchnia składa się z kilku stanowisk-modułów. Każde z nich wyposażone jest m.in. w kuchnię indukcyjną.

Kuchnia szkoleniowa daje uczniom także możliwość wzięcia udziału w zdalnych zajęciach np. z gotowania - mistrz kuchni może instruować młodych adeptów sztuki kulinarnej z dowolnego miejsca w kraju, a obraz za pomocą monitora przekazywany jest do klasy.

Na targach prezentowane są także liczne tablice interaktywne. Jedna z nich, 80-calowa, pełni dodatkowo funkcję tablicy magnetycznej oraz standardowej tablicy odpornej na zarysowania, po której można pisać ścieralnym markerem. Urządzenie jest wyposażone w wiązkę na podczerwień, co m.in. umożliwia przesyłanie danych z tablicy do komputera.

Zaprezentowano także zestaw edukacyjny umożliwiający budowę zaawansowanych robotów wyposażonych w czujniki i układy napędowe.

Targi Edukacyjne "Cyfrowa Szkoła" są organizowane po raz czwarty. Potrwają do czwartku. Jednym z organizatorów jest Śląskie Kuratorium Oświaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.