PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfrowe mapy wzorowo w Miliczu

  • AW/milicz-powiat.pl    23 lutego 2012 - 11:48

Cyfrowej Mapy Zasadniczej - odejścia od map analogowych na jakich pracują obecnie geodeci, dotyczyło niedawne spotkanie w Miliczu.
W trakcie prezentacji geodeta powiatowy Janusz Wierzowiecki omówił uwarunkowania prawne i praktyczne wymuszające przetworzenie analogowej mapy zasadniczej do postaci cyfrowej oraz założenia i zasady opracowania mapy numerycznej dla miasta Milicza i 10 obrębów wiejskich: Cieszków, Krośnice, Sułów, Sławoszowice, Świętoszyn, Wszewilki, Miłochowice, Stawiec, Kaszowo i Ruda Milicka.

 Przedstawił wielowymiarowe korzyści dla realizacji zadań publicznych, dla opracowań związanych z realizowanymi inwestycjami oraz dla gestorów sieci uzbrojenia terenu wynikające z przetworzenia do postaci numerycznej informacji zawartej dotąd na papierze. Zebrani na konferencji mogli usłyszeć m. in. o kosztach związanych z realizacją przedsięwzięcia, które wyniosły 350 tysięcy złotych.

W dyskusji Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Pani Alicja Meusz wyraziła ogromne zadowolenie z przedsięwzięcia chwaląc Powiat Milicki i Starostę za poczucie odpowiedzialności i ogromne zaangażowanie w realizację nałożonych ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne zadań podkreślając, że najpóźniej do 31 grudnia 2013 r. starostowie są zobowiązani do przekształcenia zasadniczych map analogowych do postaci cyfrowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.