PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfrowe mapy wzorowo w Miliczu

  • AW/milicz-powiat.pl    23 lutego 2012 - 11:48

Cyfrowej Mapy Zasadniczej - odejścia od map analogowych na jakich pracują obecnie geodeci, dotyczyło niedawne spotkanie w Miliczu.
W trakcie prezentacji geodeta powiatowy Janusz Wierzowiecki omówił uwarunkowania prawne i praktyczne wymuszające przetworzenie analogowej mapy zasadniczej do postaci cyfrowej oraz założenia i zasady opracowania mapy numerycznej dla miasta Milicza i 10 obrębów wiejskich: Cieszków, Krośnice, Sułów, Sławoszowice, Świętoszyn, Wszewilki, Miłochowice, Stawiec, Kaszowo i Ruda Milicka.

 Przedstawił wielowymiarowe korzyści dla realizacji zadań publicznych, dla opracowań związanych z realizowanymi inwestycjami oraz dla gestorów sieci uzbrojenia terenu wynikające z przetworzenia do postaci numerycznej informacji zawartej dotąd na papierze. Zebrani na konferencji mogli usłyszeć m. in. o kosztach związanych z realizacją przedsięwzięcia, które wyniosły 350 tysięcy złotych.

W dyskusji Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Pani Alicja Meusz wyraziła ogromne zadowolenie z przedsięwzięcia chwaląc Powiat Milicki i Starostę za poczucie odpowiedzialności i ogromne zaangażowanie w realizację nałożonych ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne zadań podkreślając, że najpóźniej do 31 grudnia 2013 r. starostowie są zobowiązani do przekształcenia zasadniczych map analogowych do postaci cyfrowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.