PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfryzacja w Polsce, internet: Polska w ogonie Unii Europejskiej

  • PAP/AT    6 marca 2017 - 08:33
Cyfryzacja w Polsce, internet: Polska w ogonie Unii Europejskiej
Główne wyzwania, przed jakimi stoi Polska, to wprowadzanie technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa i rozwój cyfrowych usług publicznych (fot.pixabay.com)

Polska "należy do grupy osiągającej słabe wyniki" w unijnym rankingu zaawansowania gospodarek cyfrowych - podała Komisja Europejska.
Lata mijają, współfinansowane przez państwo i fundusze unijne inwestycje w cyfryzację i światłowody nabierają tempa, a w europejskiej stawce, jak byliśmy w trzeciej dziesiątce pod względem zaawansowania gospodarki cyfrowej, tak jesteśmy - i jedynie co roku wymieniamy się miejscami z Cypryjczykami i Chorwatami - informuje "Puls Biznesu".

Według "PB" w najnowszej edycji DESI - przygotowywanego przez Komisję Europejską (KE) indeksu "gospodarki i społeczeństwa cyfrowego" - Polska jest notowana na 23. miejscu. Gorzej niż u nas jest tylko w Chorwacji oraz we Włoszech, w Grecji, Bułgarii i Rumunii.

Czytaj też: Każdy samorząd ma inny system IT. Brakuje koordynacji

"Polska zrobiła postępy w zakresie kapitału ludzkiego, korzystania z internetu, jak również łączności. Poprawiła wyniki dotyczące wdrażania szybkich połączeń internetowych, korzystania z mobilnych usług szerokopasmowych, a także przydzielania częstotliwości na potrzeby mobilnych usług szerokopasmowych. Główne wyzwania, przed jakimi stoi, to wprowadzanie technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa i rozwój cyfrowych usług publicznych" - głosi raport.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.