PARTNER PORTALU
 • BGK

Czytanie na przystanku

 • pap/Dziennik Zachodni    18 października 2013 - 06:48
Czytanie na przystanku

Miejska Biblioteka w Jaworznie, jako trzecia w Polsce, a pierwsza w województwie śląskim, udostępni czytelnikom książki za pośrednictwem specjalnego kodu QR.
Kod można skopiować za pomocą smartfonu lub tabletu - informuje Dziennik Zachodni. Gdy to zrobimy, od razu otworzy się tekst książki proponowanej przez bibliotekarzy. Aplikacja ruszy od najbliższego poniedziałku. Kody znajdą m.in. na jaworznickich przystankach autobusowych.

Pomysł na przesyłanie e-booków za pomocą kodów przyszedł do głowy Monice Rejdych, dyrektorce Biblioteki w Jaworznie, po rozmowie z dyrektorem Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Tamtejsza książnica, jako pierwsza w Polsce wprowadziła z powodzeniem akcję "Wirtualne półki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • czytelnik, 2013-11-07 08:38:04

  Pomysł oferty śmiechu warty. :0
 • gość, 2013-10-19 21:14:27

  To są książki dostępne w bibliotece wolnelektury.pl Z tej strony internetowej Biblioteki internetowej, można pobrać za darmo w różnych formatach, jak napisano, "wartościowe ebooki i audiobooki". Podejrzewam, że książkom wygasły prawa autorskie. Biblioteka liczy, że czytelnictwo wzrośnie... a przy tym statystyka się polepszy. Nie czytamy lektur szkolnych, w ogóle mało czytamy a w repertuarze m.in. lektury i klasyka literatury :) Mam nadzieję, że wkrótce zostaniemy poinformowani jak dużym powodzeniem cieszy się "czytanie na przystanku". Czy to hit czy kit?  rozwiń
 • czytacz, 2013-10-18 15:44:34

  Wielka szkoda, że udostępniono mało rozrywkowe pozycje. Czy będzie zainteresowanie "Królem Edypem" Sofoklesa? Wątpię. Naród wolałby coś ciekawszego, o ile oczywiście dysponuje tabletem lub smartfonem.