Czytanie na przystanku

  • pap/Dziennik Zachodni
  • 18-10-2013
  • drukuj
Miejska Biblioteka w Jaworznie, jako trzecia w Polsce, a pierwsza w województwie śląskim, udostępni czytelnikom książki za pośrednictwem specjalnego kodu QR.
Czytanie na przystanku

Kod można skopiować za pomocą smartfonu lub tabletu - informuje Dziennik Zachodni. Gdy to zrobimy, od razu otworzy się tekst książki proponowanej przez bibliotekarzy. Aplikacja ruszy od najbliższego poniedziałku. Kody znajdą m.in. na jaworznickich przystankach autobusowych.

Pomysł na przesyłanie e-booków za pomocą kodów przyszedł do głowy Monice Rejdych, dyrektorce Biblioteki w Jaworznie, po rozmowie z dyrektorem Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Tamtejsza książnica, jako pierwsza w Polsce wprowadziła z powodzeniem akcję "Wirtualne półki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pomysł oferty śmiechu warty. :0

czytelnik, 2013-11-07 08:38:04 odpowiedz

To są książki dostępne w bibliotece wolnelektury.pl Z tej strony internetowej Biblioteki internetowej, można pobrać za darmo w różnych formatach, jak napisano, "wartościowe ebooki i audiobooki". Podejrzewam, że książkom wygasły prawa autorskie. Biblioteka liczy, że czytelnictwo wzrośnie... a przy tym statystyka się polepszy. Nie czytamy lektur szkolnych, w ogóle mało czytamy a w repertuarze m.in. lektury i klasyka literatury :) Mam nadzieję, że wkrótce zostaniemy poinformowani jak dużym powodzeniem cieszy się "czytanie na przystanku". Czy to hit czy kit? rozwiń

gość, 2013-10-19 21:14:27 odpowiedz

Wielka szkoda, że udostępniono mało rozrywkowe pozycje. Czy będzie zainteresowanie "Królem Edypem" Sofoklesa? Wątpię. Naród wolałby coś ciekawszego, o ile oczywiście dysponuje tabletem lub smartfonem.

czytacz, 2013-10-18 15:44:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE