PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowy internet w tyskich autobusach

  • PAP    30 grudnia 2011 - 11:41
Darmowy internet w tyskich autobusach

W 31 nowych autobusach kupionych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z internetu. Dwa pierwsze pojazdy z hotspotami już wyjechały na ulice.
„Zależy nam na tym, by tyskie autobusy były przyjazne pasażerom, nie tylko ze względu na komfort podróżowania, ale chcemy także czas spędzony w autobusie pasażerom urozmaicić np. poprzez możliwość skorzystania z internetu” – powiedział prezes tyskiego PKM Andrzej Kowol.

Z dostępu do sieci pasażerowie będą mogli korzystać w autobusach na gaz ziemny, kupionych przez tyski PKM. Hotspoty będą się pojawiały w pojazdach sukcesywnie, do końca lutego 2012 r. Jak wyjaśnił prezes Kowol, autobusy na gaz wyróżniają się podwyższonym dachem – nad przedziałem pasażerskim znajdują się bowiem butle z gazem.

Zapewnienie stałego dostępu do internetu dla wszystkich 31 pojazdów kosztuje 1300 złotych miesięcznie. PKM nie wyklucza, że wkrótce w Tychach będzie więcej autobusów z internetem. Przedstawiciele PKM mają nadzieję, że internet w autobusach zachęci młode osoby do korzystania z komunikacji miejskiej.

Tyski samorząd jest otwarty na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Darmowy internet w autobusach nie jest pierwszą tego typu innowacją.

„Mobilne hotspoty w autobusach to nasza kolejna propozycja. Niewielkim kosztem zapewnimy darmowy internet pasażerom – użytkownikom smartfonów, a w przyszłym roku, dzięki sieci infokiosków, zasięgiem darmowych hotspotów obejmiemy również pasażerów czekających na przystankach” – zapowiada zastępca prezydenta Tychów Michał Gramatyka.

Infokioski w Tychach (zabierz głos/oceń prezydenta) pojawią się pod koniec przyszłego roku. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup urządzeń i niezbędnego oprogramowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.