PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowy internet w warszawskich autobusach

  • PAP    23 marca 2013 - 13:23
Darmowy internet w warszawskich autobusach

Do końca roku pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z internetu w 150 miejskich autobusach w Warszawie; urządzenia umożliwiające łączenie z siecią będą testowane w 20 pojazdach - zapowiedział stołeczny ratusz.
Połączenie z internetem umożliwią pasażerom urządzenia typu hot-spot przy wykorzystaniu technologii wifi. Dzięki współpracy z reklamodawcami pokrywającymi koszty transmisji danych, pasażerowie nie będą ponosić żadnych kosztów - podkreśla ratusz.

Jak poinformowano, początkowo urządzenia typu hot-spot zostaną uruchomione w 20 pojazdach Solaris URBINO10 (numery taborowe 1040-1059), realizujących przewozy z oddziału R2-Kleszczowa. Do 1 kwietnia planowane jest uruchomienie kolejnych 30 urządzeń umożliwiających połączenie z internetem.

Do końca roku z internetu będzie można korzystać aż w 150 warszawskich autobusach. "Pod koniec roku będzie to największa sieć tego typu w Polsce" - zaznacza ratusz.

Od 2007 r. spółka Miejskie Zakłady Autobusowe wzbogaciła się o 774 autobusy; w tym roku MZA wzmocnią się jeszcze o kolejne kilkadziesiąt autobusów przegubowych. Wraz z zakupami wycofywany jest z użytkowania starszy tabor. Są to głównie ikarusy - obecnie pozostało ich 58 - ale także niskopodłogowe neoplany i jelcze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • pasażer, 2013-03-25 09:23:58

    Od czerwca likwidowane linie autobusowe, bedzie jeszcze ciaśniej, a tu - proszę, internet w autobusie. To chyba kpiny z ludzi.