PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobre praktyki w e-administracji i ePUAP

  • GK    8 kwietnia 2013 - 10:20
Dobre praktyki w e-administracji i ePUAP

Centrum Projektów Informatycznych udostępniło raport z przeprowadzonej analizy dobrych praktyk w obszarze e-administracji. To kolejny produkt w projekcie „Ergonomia ePUAP”.
Zadaniem wykonawcy projektu było przeprowadzenie analizy porównawczej ePUAP z co najmniej sześcioma systemami centralnymi lub regionalnymi (minimum po 3 z kraju i zagranicy), które pozwalają na załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną.

Celem analizy porównawczej systemów centralnych i regionalnych z kraju i z zagranicy była mierzalna ocena sprawności funkcjonowania wybranych serwisów administracji publicznej, lokalnej z punktu widzenia przyjętego i określonego wzorca - w relacji do ePUAP.

Czytaj też: Jak popularna jest platforma ePUAP

W wyniku analizy powstał raport zawierający dobre praktyki w zakresie tworzenia interfejsów użytkownika systemów e-administracji publicznych wdrożonych w Polsce i na świecie oraz rekomendacje do zastosowania zidentyfikowanych dobrych praktyk w przebudowie ePUAP.

W ramach projektu przeprowadzona została również analiza możliwości zaspokojenia zbadanych potrzeb użytkowników w zakresie elektronicznych kontaktów z administracją za pomocą ePUAP w kontekście obowiązujących ograniczeń prawnych.

Centrum Projektów Informatycznych udostępniło następujące opracowania: Analiza dobrych praktyk w obszarze e-administracji, Analiza dobrych praktyk w obszarze e-administracji - prezentacja oraz Analiza ograniczeń prawnych. Dostępne są tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.