PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobry serwis internetowy - sposób na komunikowanie się z mieszkańcami

  • AW    11 marca 2013 - 15:10
Dobry serwis internetowy - sposób na komunikowanie się z mieszkańcami

Mieszkańcy chcą korzystać z tych nowych kanałów komunikacji. Dlatego też samorządy poprawiając swoje serwisy mogą wiele osiągnąć.
Blogi, fora, filmiki, newslettery - tak instytucje komunikują się w internecie i robią to coraz częściej. Dostrzegają to też społeczności lokalne. Samorządy korzystają z możliwości, jakie daje sieć np. prowadząc konsultacje społeczne online. Mieszkańcy też chcą korzystać z tych nowych kanałów komunikacji.

Warto więc ciekawe serwisy promować. Jak ?

Na ciekawy pomysł wpadło Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Ogłosiło ogólnopolski konkurs „SOŁECTW@ w sieci" na najlepszą wiejską stronę internetową.

Konkurs jest organizowany wraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej. Jury konkursu „SOŁECTW@ w sieci" będzie oceniać strony internetowe pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami.

Aby przystąpić do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres podany w regulaminie do 31 marca. Można też skorzystać z internetowego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej konkursu: www.konkurs.kss.org.pl

Jak podaje ministerstwo administracji i cyfryzacji, które chce objąć konkurs patronatem, wieś jest szczególnie narażona na wykluczenie cyfrowe i dlatego ważne są wszystkie inicjatywy, które temu przeciwdziałają. Chodzi nie tylko o sam dostęp do internetu, ale też o dostęp do techniki i umiejętności korzystania z niej.

Zwłaszcza, że już niedługo przed wszystkimi instytucjami publicznymi kolejne wyzwanie - do końca maja 2015 roku muszą dostosować swoje serwisy internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych i wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą w pełni skorzystać z zasobów internetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.