PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk na kliknięcie myszki za 65 mln

  • PAP    22 lipca 2013 - 16:20
Dolny Śląsk na kliknięcie myszki za 65 mln

Aktualne informacje przydatne mieszkańcom, turystom, studentom czy przedsiębiorcom znajdą się na nowym portalu e-DolnySlask, który powstanie w 2014 r. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego została podpisana umowa dot. jego utworzenia.
Portal e-DolnySlask ma być innowacyjnym połączeniem wiedzy o regionie z portalem internetowym. Na stronie pojawią się aktualne informacje dotyczące wielu dziedzin życia na Dolnym Śląsku.

Koszt jego uruchomienia ma przekroczyć 65 mln zł, a kolejne 5 mln będzie kosztowała jego obsługa przez pięć kolejnych lat. Projekt ten jest dofinansowany ze środków unijnych.

Jak powiedział po podpisaniu umowy wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, osoby odwiedzające portal znajdą w nim komplet wiedzy o regionie. "Będzie to całkowicie nowy portal informacyjny, gdzie znajdą się najbardziej aktualne informacje z Dolnego Śląska. Z pewnością wzbudzi on zainteresowanie tych, którzy zechcą zwiedzać ten region, studiować tu lub zainwestować swoje pieniądze" - dodał.

Portal ma ruszyć w grudniu 2014 roku. Przetarg na jego przygotowanie wygrała warszawska firma Qumak SA. Spółka ta będzie go również prowadzić przez 5 lat kolejnych lat.

W ramach realizacji kontraktu warszawska spółka opracuje strukturę bazy wiedzy o Dolnym Śląsku, uwzględniającą zagadnienia związane m.in. z ekonomią, geografią, turystyką, ekologią, ochroną zabytków, historią regionu i archeologią.

Umowa obejmuje także przygotowanie i dostarczenie aktualnej ortofotomapy województwa oraz zintegrowanie informacji zawartych na portalu z treścią mapy.Jak powiedział dyrektor Pionu Realizacji Kontraktów w Qumak SA Jacek Suchenek, spółka dostarczy i zainstaluje niezbędną infrastrukturę IT wraz z oprogramowaniem oraz zintegruje wszystkie elementy portalu z systemami informacyjnymi innych instytucji, które będą udostępniać zawartość merytoryczną na potrzeby platformy.

Jako operator platformy, warszawska spółka będzie odpowiedzialna zarówno za utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej, jak i zawartości informacyjnej. Zadba również o promocję projektu i portalu wiedzy e-DolnySlask oraz przygotuje i przeprowadzi kampanię informacyjno-popularyzacyjną portalu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Mark, 2013-07-23 12:53:46

    Faktycznie - portal za 65 mln to gruba przesada.
  • sympatyk dolnośląskiego, 2013-07-23 08:39:24

    chciałbym zobaczyć zakres informacji z jakich będę mógł skorzystać.Jeżeli tak ma wyglądać portal jak opisany w informacji to jest po raz kolejny wyrzucenie pieniędzy w błoto.Co będzie za pięć lat, sprytny pomysł na dożywotnią robotę bez przetargu dla warszawskiej Firmy. Co na to radni sejmiku dolnoś...laskiego  rozwiń