PARTNER PORTALU
  • BGK

Donald Trump w Polsce, Warszawa: Ruszyła specjalna infolinia dla mieszkańców

  • PAP/AT    6 lipca 2017 - 07:49
Donald Trump w Polsce, Warszawa: Ruszyła specjalna infolinia dla mieszkańców
Prezydent USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią Trump przybyli w środę (5 lipca) wieczorem do Warszawy (fot.prezydent.pl/Ambasada USA w Polsce)

Pod specjalnym numerem telefonu (22) 60 380 38 mieszkańcy i kierowcy mogą dowiedzieć się o utrudnieniach w ruchu w związku z wizytą w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa.
• Od godz. 7 w czwartek (6 lipca) pod numerem telefonu (22) 60 380 38 policjanci informują o utrudnieniach w ruchu w związku z wizytą w stolicy prezydenta USA Donalda Trumpa.

• W czwartek Trump będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim.

• O godz. 13 na pl. Krasińskich w Warszawie wygłosi przemówienie.

Dzwoniąc na policyjną infolinię, kierowcy mogą dowiedzieć się o ograniczeniach w parkowaniu, wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych włączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych. Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez policjantów z wydziału Komunikacji Społecznej KSP.

Policja przygotowała także specjalne parkingi dla autokarów, które będą przywozić ludzi na wystąpienie prezydenta USA na pl. Krasińskich.

Stołeczni policjanci zalecają trzy lokalizacje: pl. Bankowy, skąd pasażerowie będą mogli przejść do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Andersa (zatoka autobusowa pomiędzy ul. Nowolipie a pl. Bankowym na wysokości kina "Muranów"), skąd będzie można przejść do bramek wejściowych przy ul. Długiej i ul. Miodowej; przy ul. Anielewicza (na odcinku między ul. Zamenhofa a ul. Andersa), skąd będzie można przejść do bramki przy ul. Bonifraterskiej.

Czytaj też: Zmiany w ruchu w związku z wizytą Trumpa

Policja przypomina, że bramki zostaną otwarte o godz. 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godz. 12. W związku z tym autokary w tych miejscach mogą wjeżdżać w godz. 9-11.30.

Mapkę pokazującą, gdzie umieszczone są parkingi, można znaleźć pod tym adresem: http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/43009,6-lipca-2017-wazna-informacja-dla-uczestnikow-spotkania-z-Prezydentem-USA-na-pla.html.

Donald Trump przyleciał do Polski w środę wieczorem. W czwartek prezydent USA będzie gościem szczytu Trójmorza na Zamku Królewskim; o godz. 13 na pl. Krasińskich wygłosi przemówienie; stamtąd pojedzie na lotnisko. Wizyta zakończy się wczesnym popołudniem.

W czwartek można spodziewać się utrudnień w ruchu, zmian w zasadach parkowania i w komunikacji miejskiej. Pod szczególnym nadzorem służb jest hotel Marriott, okoliczne ulice są zamknięte dla ruchu. Zamknięty będzie pl. Zamkowy, pl. Krasińskich został wyłączony z ruchu.

Czwartek będzie dniem wolnym od pracy dla Sądu Najwyższego, który ma swoją siedzibę przy pl. Krasińskich. Rozprawy, które były wyznaczone na ten dzień zostały odwołane i odbędą się w innych terminach - podał zespół prasowy SN.

Normalnie będzie pracować Lotnisko Chopina, jednak wokół lotniska mogą być utrudnienia w ruchu.

Szczegółowe informacje o ograniczeniach w ruch drogowym można znaleźć pod adresem: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/wizyta-prezydenta-usa-zmiany-w-ruchu-0 oraz na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce https://pl.usembassy.gov/pl/zaproszenie/. Mapki ze spodziewanymi utrudnieniami w ruchu pieszym i drogowym zamieścił też na swoich stronach BOR: http://bor.gov.pl/index.php?fk=1302&id=120.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.