PARTNER PORTALU
  • BGK

Dostęp do bazy danych SIO

  • GK    14 maja 2012 - 17:11

Weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie procedury weryfikacji dostępu do bazy danych SIO.
Wniosek o dostęp do bazy danych Systemu Informacji Oświatowej będzie rozpatrzony w ciągu pięciu dni.

Według dokumentu to wojewoda upoważnia do dostępu do bazy danych SIO wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków. Ci z kolei udzielają takich upoważnień dyrektorom szkół.

Procedurę rozpoczyna złożenie wniosku w postaci elektronicznej, który – po sprawdzeniu poprawności formalnej – wysyłany jest do właściwego organu udzielającego upoważnienia.

W tym czasie wnioskodawca musi się zgłosić do organu upoważniającego, aby potwierdzić swoją tożsamość, a tym samym zakończyć procedurę uzyskania tzw. niepowtarzalnego identyfikatora użytkownika SIO.

Rozporządzenie przewiduje, że wydanie identyfikatora powinno się odbyć w sposób poufny poprzez stworzenie odpowiednich warunków organizacyjnych w momencie przekazania identyfikatora, na przykład w wydzielonym pokoju czy w specjalnej kopercie.

Odpowiednie zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem do danych zgromadzonych w SIO są wyrazem realizacji postulatów zgłaszanych podczas prac nad ustawą przez opinię publiczną, obawiającą się niedozwolonego pozyskiwania danych z systemu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: