PARTNER PORTALU
  • BGK

Dostęp do internetu zapisany w Konstytucji RP. Tego chce PSL

  • KDS    26 stycznia 2018 - 13:02
Dostęp do internetu zapisany w Konstytucji RP. Tego chce PSL
Kosiniak-Kamysz zapowiada, że ludowcy na temat wpisania powszechnego dostępu do internetu do Konstytucji chcą rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą (fot. psl.pl)

- Brak internetu to dziś gigantyczne wykluczenie społeczne – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego. Partia zapowiedziała właśnie, że powszechny dostęp do internetu zapisze w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
PSL mówiąc o swoim sztandarowym projekcie przywołuje wyniki sondy przeprowadzonej przez Radio Zet. Dowiemy się z nich, że ponad 70 proc. Polaków popiera wpisanie powszechnego dostępu do internetu do Konstytucji.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza brak dostępu do internetu oznacza brak możliwości rozwijania siebie w zakresie edukacji i ogromne utrudnienie w prowadzeniu biznesu, a także utrudniony kontakt z bliskimi w Polsce i zagranicą. - Dlatego wzorem Estonii chcemy, by darmowy dostęp do sieci był zagwarantowany w konstytucji. Jako prawo każdego Polaka – podkreśla. W efekcie w całej Estonii działa ponad 2 400 hot spotów z darmowym, szybkim internetem bezprzewodowym. Dostęp do sieci jest możliwy z nawet najtrudniej dostępnych miejsc w Estonii.

Czytaj więcej: Bez sieci 5G idea smart cites w Polsce nie wypali

Jak przytacza PSL, z rządowych statystyk wynika, aż 95 proc. zeznań podatkowych w tym kraju jest składanych przez internet.  - W ten sposób można tu nawet obserwować w czasie rzeczywistym wydatki rządowe. Podobne rozwiązania będą możliwe w Polsce pod warunkiem, że wszyscy będą mieli możliwość dostępu do internetu - zachęcają ludowcy. 

Kosiniak-Kamysz zapowiada, że ludowcy chcą na ten temat rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Liczą, że uda się go namówić, aby pytanie o darmowy internet znalazło się w planowanym referendum konstytucyjnym.

Skąd pieniądze na budowę darmowej sieci? Miałyby podchodzić z programów unijnych i podatków od sieci komórkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Łukasz, 2018-02-09 09:23:25

    Ja polecam ultraszybki internet z airmax.pl/internet/, może ten od PSL też będzie dobry, ale chyba marne szanse, że będzie w ogóle. Dlatego szkoda czasu na czekanie lepiej serfować bez ograniczeń i bez nerwów :)