PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi etap ŁRST przeszedł ocenę merytoryczną

  • AT    26 lipca 2012 - 17:54
Drugi etap ŁRST przeszedł ocenę merytoryczną

Wniosek o dofinansowanie na realizację 2 Etapu Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej (ŁRST) uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną Komisji Konkursowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
- Projektem teleinformatycznym będziemy mogli objąć obszary, które nie zostały zakwalifikowane do realizacji 1 Etapu, w szczególności następujące powiaty z terenu województwa: opoczyński, radomszczański, pajęczański, wieluński, wieruszowski - mówi Magdalena Suchan z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Czytaj też: Szerokie pasmo regionów

Projekt „Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna” polega na utworzeniu sieci szerokopasmowej na wybranym obszarze (17 powiatów) województwa łódzkiego w technologii światłowodowej, która obejmie swoim zasięgiem znaczną część regionu.

W ramach projektu powstanie sieć szkieletowa oraz sieć dystrybucyjna wraz z węzłami szkieletowymi oraz punktami dystrybucyjnymi. Inwestorem jest województwo łódzkie - samorząd województwa udzieli zamówienia publicznego na budowę sieci, która będzie stanowiła jego własność.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.