Dwója dla portali za brak udogodnień dla niepełnosprawnych

  • Przegląd mediów/one.pl
  • 23-03-2012
  • drukuj
Pod względem ilości stron internetowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych Polska wypada fatalnie. Tylko co ósma strona administracji publicznej posiada udogodnienia pozwalające skorzystać z niej osobom niewidomym czy głuchoniemym.
Dwója dla portali za brak udogodnień dla niepełnosprawnych

Jak podaje portal onet.pl, Polska jest na 23 miejscu w Europie pod względem ilości witryn przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Fundacja Widzialni wraz z europosłem Rafałem Trzaskowskim i Uniwersytetem Śląskim chcą zmienić te kiepskie wyniki i przekonać instytucje Unii Europejskiej do ustanowienia „Europejskiego Dnia Dostępności”. Miałby on zwrócić uwagę na problem cyfrowego wykluczenia niektórych grup społecznych, w tym niepełnosprawnych.

Czytaj też:Urzędowe www także dla niedowidzących

Do 30 lipca Fundacja przyjmuje też zgłoszenia do konkursu „Strona internetowa bez barier”. Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach – na stronę komercyjną i administracji publicznej. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku podczas konferencji „Cyfrowo Wykluczeni” na Uniwersytecie Śląskim. Jak podaje Onet, kandydatów można zgłaszać w formularzu na stronie www.konkurs.widzialni.eu.

Cały artykuł czytaj tu

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE