PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzierżoniów dba o zrównoważony rozwój

  • GK    18 maja 2011 - 14:39
Dzierżoniów dba o zrównoważony rozwój

Dzierżoniów testuje zestaw narzędzi informatycznych, którego ostateczna wersja będzie wykorzystywana do oceny, na ile dokumenty strategiczne i projekty samorządowe są zrównoważone.
Dzierżoniów bierze udział w pilotażowym projekcie, do którego zaproszono sześćdziesiąt miast z 25 krajów Unii Europejskiej.

– Konieczność zapewnienia wzrostu gospodarczego przy jednoczesnym zapobieganiu rozwarstwieniu społecznemu, wyrównywaniu szans oraz podnoszeniu jakości środowiska, to najtrudniejsze zadanie w zarządzaniu miastem. Zdecydowaliśmy się na udział w tym projekcie, ponieważ mamy świadomość, jak bardzo istotny jest zrównoważony rozwój Dzierżoniowa – mówi zastępca burmistrza Wanda Ostrowska.

Sposób wykorzystania „RFSC” zaprezentował w dzierżoniowskim urzędzie przedstawiciel holenderskiego instytutu „NICIS” Ruud Dorenbos, który na zlecenie Komisji Europejskiej zajmuje się technicznym wsparciem dla miast testujących nowe narzędzie.

Testowanie RFSC polega na sprawdzeniu w praktyce czy jest ono zrozumiałe, co należy udoskonalić i czy odpowiada ono polskiej specyfice samorządowej.

Dbanie o zrównoważony rozwój jest szczególnie istotne dla przyszłości miasta. To pewnego rodzaju gwarancja, że każda z istotnych dla mieszkańców dziedziny życia jest rozwijana odpowiednio do potrzeb.

Od 2012 roku z ostatecznej wersji Reference Framework for Sustainable Cities będą mogły korzystać wszystkie miasta Unii Europejskiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.