PARTNER PORTALU
  • BGK

E-administracja ma ułatwić życie obywatelom

  • PAP    27 lutego 2014 - 12:57
E-administracja ma ułatwić życie obywatelom

Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski chce zmienić postrzeganie roli administracji publicznej w internecie. Chce też, by e-administracja ułatwiła życie obywatelom.
Minister mówił w czwartek na konferencji prasowej prezentującej plany resortu, że chce doprowadzić do sytuacji, byśmy większość spraw, które mamy do załatwienia z administracją mogli załatwić nie wychodząc z domu.

W jego ocenie, żeby do tego doszło, trzeba poprawić kompetencje zarówno użytkowników internetu - obywateli korzystających z elektronicznych usług, jak i programistów, przygotowujących rozwiązania dla e-administracji.

"Kompetencje, jeżeli chodzi o posługiwanie się internetem, nie są w Polsce zbyt wysokie i nad tym trzeba pracować. Dlatego chcemy zwiększać kompetencje zwłaszcza ludzi starszych" - powiedział Trzaskowski.

Trzeba też poprawiać kompetencje specjalistów - zaznaczył. "Tu oczywiście nie mamy się czego wstydzić, dlatego że nasi programiści należą do najlepszych na świecie, niemniej jednak też należy ich wspierać" - powiedział.

"Druga rzecz, to sieci - chcemy doprowadzić internet do jak największej liczby obywateli" - powiedział. Podkreślił, że w latach 2014-15 powinna w kraju zakończyć się budowa regionalnej sieci.

"Nam chodzi o to, żeby w perspektywie roku 2020 w domach był ten szybki internet, dlatego że dopiero dzięki temu internetowi o dużej przepustowości można załatwiać te wszystkie sprawy, które wymagają znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych" - mówił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.