PARTNER PORTALU
  • BGK

E-administracja szansą na zmianę relacji państwa z obywatelami

  • PAP    14 kwietnia 2014 - 14:28
E-administracja szansą na zmianę relacji państwa z obywatelami

Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski wziął dziś udział (14 kwietnia 2014 r.) w dorocznej Konferencji Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, na której omawiano kwestie zarządzania informacją i sposoby realizacji wybranych polityk publicznych.
Wykład inauguracyjny ministra na temat "Funkcjonowanie e-administracji w kontekście bieżących wyzwań" dotyczył między innymi wdrażania w Polsce rozwiązań e-administracji w różnych obszarach funkcjonowania państwa.

Minister podkreślił, że e-administracja jest szansą na zmianę relacji państwa i obywateli. "Cyfryzacja może nam dać nowy impuls do rozwoju, ale tylko jeśli w centrum e-administracji zawsze będzie obywatel" - powiedział podczas wystąpienia minister Rafał Trzaskowski.

Czytaj też: Ministerstwa pracują nad rozwojem kolejnych przydatnych e-usług

Minister opowiedział o istniejących już e-usługach, jako przykłady podając projekty: BeSTi@, CEPiK, CEiDG. Zaznaczył także jak ważne jest to aby wszystkie e-usługi były dostępne z jednego miejsca, którym ma być nowy, ulepszony ePUAP - zapewni to obywatelom nie tylko wygodę, ale też oszczędność czasu i pieniędzy.

"Dojrzałe e-usługi to także takie, które są dostępne dla wszystkich - czyli także osób niepełnosprawnych" - powiedział minister, dodając, że wdrożenie zasad dostępności jest wielkim zadaniem dla administracji na najbliższy rok.

Mówiąc jak ważny jest dialog między administracją a obywatelem minister wspomniał o pracach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nad ulepszeniem procesu konsultacji. Zaznaczył, że MAC wprowadziło Siedem Zasad Konsultacji, które zostały rekomendowane w programie Lepsze Regulacje 2015 do stosowania w ministerstwach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • isan, 2014-04-30 10:05:52

    Bez zdecydowanej walki z korupcją (a w Polsce nikt z nią nie walczy, wszyscy udają) żadna zmiana nie poprawi sytuacji. Samorządy to obecnie mafijne struktury powiązane z policją, prokuraturą i sądami. Szkoda gadać. Ale lepiej nie przeszczepiać tego na Ukrainę.
  • Roman, 2014-04-15 22:31:05

    Warszawka myśli tylko o projektach centralnych, a Polska samorządowa leży. Dominuje niekompetencja ludzi władzy, osoby kompetentne, te nieliczne, nie mogą zaistniej w świecie walki o stołki. Ciemność, widzę ciemność