E-administracja wciąż bez koordynacji

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-07-2011
  • drukuj
Nowy plan informatyzacji powstanie najwcześniej w sierpniu. Dokument dotyczy wszystkich państwowych systemów elektronicznych.
E-administracja wciąż bez koordynacji
Dzięki istnieniu aktualnego planu można np. uniknąć budowania systemów o podobnych funkcjach w dwóch rządowych agendach. Po to na przykład, aby nowy dowód osobisty rzeczywiście służył do dokumentowania prawa do świadczeń zdrowotnych – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Narodowy Fundusz Zdrowia musi więc tak budować system, aby był on kompatybilny z prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projektem nowego dowodu.

Czytaj też: Na nowe dowody poczekamy do 2013 roku

Według ministerstwa nowy plan nie mógł powstać wcześniej. Dokument nie mógł powstać w oderwaniu od planu działań na rzecz elektronicznej administracji na lata 2011-2015, który Komisja Europejska przyjęła dopiero w grudniu 2010 r.

Zarzuty wobec projektów są bardzo różne. Na przykład system dla pomocy społecznej Syriusz stracił całe finansowanie ze środków unijnych, gdyż firma została wyłoniona bez przetargu.

Czytaj też: Profil zaufany już blisko

Z kluczowego projektu ePUAP, który miał pozwolić na załatwianie spraw w urzędach przez internet, po prostu nikt nie chce korzystać. Rachunki za budowę tylko tych dwóch projektów sięgnęły około 200 mln zł – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE