PARTNER PORTALU
  • BGK

E-cmentarze – kolejne miasto udostępniło aplikację dla mieszkańców

  • pt    27 października 2017 - 18:57
E-cmentarze – kolejne miasto udostępniło aplikację dla mieszkańców
W Gdańsku dane zgromadzone w bazie dotyczą osób pochowanych od roku 1945 do lutego 2017 (fot.gdansk.pl)

W Bydgoszczy ruszyła nowa aplikacja dotycząca bydgoskich komunalnych nekropolii. Dzięki niej możliwe jest dokładne zlokalizowanie grobu, zamieszczenie nekrologu czy zapalenie wirtualnego znicza.
• Aplikacja znajdująca się na stronie WWW.bydgoskie.cmentarze.pl dotyczy wszystkich cmentarzy komunalnych w mieście.

• Przed powstaniem aplikacji wykonana została dokładna inwentaryzacji cmentarzy (podział na sektory, rzędy, numery grobów) oraz dokumentacji zdjęciowej istniejących grobów.

• Na tej bazie wdrożono system, który będzie pomocny nie tylko dla zarządzających bydgoskimi cmentarzami, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców.

Aplikacja umożliwia dokładną lokalizację konkretnego grobu – po wpisaniu nazwiska pojawi się mapa cmentarza, a na niej zaznaczony szukany grób (wraz z sektorem, numerem rzędu i numerem grobu). Wyświetli się także mapa dojścia do nagrobka ze wszystkich możliwych wejść na daną nekropolię.

To nie wszystkie udogodnienia związane z uruchomieniem nowej aplikacji. Na stronie znajduje się także regulamin nekropolii, a także cennik, dzięki któremu można zapoznać się z obowiązującymi opłatami na komunalnych cmentarzach.

Na stronie będzie można także bezpłatnie zamieścić nekrolog. Będzie także możliwość zapalenia wirtualnych zniczy.

Bydgoszcz to kolejne miasto, które uruchomiło aplikację e-cmentarze. Podobne usługi oferują urzędy w Warszawie, Krakowie, Gdańsku.

Na stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni funkcjonuje wyszukiwarka, w której zgromadzone są informacje dotyczące miejsc pochówku na dziewięciu gdańskich cmentarzach komunalnych.

Dane zgromadzone w bazie dotyczą osób pochowanych od roku 1945 do lutego 2017.

Żeby dotrzeć do miejsca pochówku danej osoby, wystarczy wpisać jej imię i nazwisko w okienko wyszukiwarki (można dopisać także datę urodzenia lub zgonu, ale nie jest to konieczne) lub przynajmniej samo nazwisko.

Na ekranie pojawi się informacja o cmentarzu, na którym został pochowany wyszukiwany zmarły, a także rejon, numer kwatery, rząd i numer grobu. Program podaje również informacje o dacie śmierci i pochówku i pokazuje mapkę podpowiadającą jak najłatwiej dotrzeć na miejsce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ZCK, 2017-11-02 07:45:36

    W wielu miastach jest od dawna Grobonet i też można odszukać grób zmarłego+++