PARTNER PORTALU
  • BGK

E-deklaracje podatkowe w Katowicach

  • lk    30 grudnia 2010 - 09:45
E-deklaracje podatkowe w Katowicach

Urząd miejski w Katowicach 1 stycznia 2011 r. umożliwi składanie informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny i leśny oraz podatek od środków transportowych przez Internet.
Informacje i deklaracje podatkowe muszą być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym certyfikatem lub bezpłatnym podpisem CC SEKAP.

Jedynie deklaracje na podatek od środków transportowych muszą być opatrzone wyłącznie bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym kwalifikowanym certyfikatem zgodnie z rozporządzeniem w sprawie deklaracji na podatek od środków transportowych składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Dz.U.07.79.533) - informuje katowicki magistrat.

Formularze elektroniczne będą znajdować się na elektronicznej skrzynce podawczej SEKAP, katalog usług "Podatki i opłaty", pod konkretną usługą. Obecnie znajdują się tam szczegółowo opisane usługi z formularzami w formacie PDF.

Aby uzyskać niekwalifikowany podpis elektroniczny CC SEKAP trzeba wejść na stronę https://cc.sekap.pl lub bezpośrednio zgłosić się z ważnym dokumentem tożsamości do urzędu miasta.

Czytaj też:

Zamiast plastikowych dowodów karty elektroniczne 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.