E-dowód się oddala

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 22-03-2012
  • drukuj
Już nie lipiec 2013, ale koniec 2014. I bez funkcji karty zdrowotnej. Nastąpiła kolejna zmiana koncepcji wydawania dowodów osobistych z podpisem elektronicznym.
E-dowód się oddala
Przesunięto datę wdrożenia dokumentu. Zresztą nie pierwszy raz – padały już terminy: lipiec 2011 r., styczeń 2012 r., początek 2013 r. i w końcu połowa przyszłego roku. Teraz terminem rekomendowanym rządowi przez komitet ds. cyfryzacji jest koniec 2014 r. – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Dymisje w ministerstwie administracji

Ma to pozwolić na stworzenie kompleksowych warunków dla wdrożenia nowego dowodu osobistego. Chodzi o to, by najpierw zintegrować tzw. rejestry państwowe, czyli bazy danych o obywatelach. To z braku tej integracji musimy dziś biegać od urzędu do urzędu i nosić dokumenty, bo administracja nie jest w stanie pobrać niezbędnych informacji z systemu.

Opóźnienie wdrożenia e-dowodu wiąże się też z koniecznością nowelizacji ustawy o dowodach osobistych, tak by uwzględniała wymagania unijnej dyrektywy o podpisach elektronicznych.

Możemy też zapomnieć o tym, że dowód będzie jednocześnie przepustką w służbie zdrowia – podaje „Gazeta Wyborcza”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Chyba nie tak bardzo,prawdaż? Doczekamy się tego wkrótce,czyż nie?

Masaż, 2012-03-23 14:55:46 odpowiedz

Ciekawy jestem, co by to było, gdyby takie opóźnienia wynikały z zaniedbań samorządu?

KTK, 2012-03-22 17:10:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE