PARTNER PORTALU
  • BGK

E-dowody będą pod koniec 2018 r.?

  • PAP    29 września 2016 - 07:41
E-dowody będą pod koniec 2018 r.?
Według Anny Streżyńskiej w 2018 r. e-dowody będą gotowe. (Fot. Sxc.hu)

• Elektronicznych dowodów osobistych można się spodziewać pod koniec 2018 r.
• Być może będą one zintegrowane z innymi dokumentami, np. prawem jazdy czy kartą ubezpieczenia zdrowotnego – powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Szefowa resortu zaznaczyła, że ministerstwo cyfryzacji pracuje nad wprowadzeniem e-dowodów z ministerstwami: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Zdrowia.

Jak zwróciła uwagę, są to prace od podstaw. - To jest projekt, który odziedziczyliśmy kompletnie niewykonany po poprzednikach. W ramach tego projektu nic nie zrealizowano, więc zaczynamy kompletnie od początku - mówiła minister Streżyńska i wyjaśniła, że na razie nie rozstrzygnięto z jakim innym dokumentem e-dowód można by połączyć.

- Są różne interesy z czym ten plastikowy dokument z warstwą elektroniczną można połączyć - czy z prawem jazdy, czy z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. To jest dużo decyzji do podjęcia - zauważyła minister.

Według niej w 2018 r. e-dowody będą gotowe. - W 2018 r., myślę, że raczej pod koniec 2018 r. można się spodziewać dowodu z warstwą elektroniczną, zintegrowanego być może z innymi dokumentami - podsumowała Streżyńska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.