PARTNER PORTALU
  • BGK

E-konsultacje z prezydentem Gorzowa

  • PAP    30 kwietnia 2012 - 08:57
E-konsultacje z prezydentem Gorzowa

W Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono nową usługę elektroniczną pod nazwą „Dialog”.
Ma ona zapewnić mieszkańcom kontakt z prezydentem miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) – daje możliwość zadawania pytań oraz wyrażania opinii w formie e-konsultacji.

Jak poinformowała rzecznik gorzowskiego magistratu Anna Zaleska, nowa usługa znajduje się na stronie internetowej www.gorzow.pl, na podstronie e-urząd.

„Została wprowadzona, aby zapewnić mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym kontakt z prezydentem w formie e-konsultacji dotyczących m.in.: aktów prawnych (ich zmiany lub uchwalania nowych) lub innych przedsięwzięć, które będą miały wpływ na życie codzienne i pracę mieszkańców” – wyjaśniła Zaleska.

Według urzędników, wprowadzenie usługi „Dialog” usprawni komunikację mieszkańców z władzami, a przez to uspołeczni proces podejmowania ważnych dla miasta decyzji.

W przypadku pytań do prezydenta – odpowiedzi będą przesłane drogą elektroniczną na podany przez użytkownika adres e-mail. Termin udzielenia odpowiedzi będzie uzależniony od liczby napływających pytań oraz od stopnia ich skomplikowania.

Użytkownik otrzyma informację o późniejszym terminie udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, w przypadku, gdy prezydent nie będzie w stanie udzielić odpowiedzi w okresie 30 dni od jego otrzymania.

„Zachęcamy mieszkańców do korzystania z zakładki konsultacje, gdzie sukcesywnie będą pojawiać się sprawy, w których opinię mieszkańców chciałby poznać prezydent miasta Gorzowa” – dodała rzecznik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.