PARTNER PORTALU
  • BGK

E-usługi powinny wykorzystywać dane już istniejące w rejestrach

  • AW    22 maja 2014 - 18:46
E-usługi powinny wykorzystywać dane już istniejące w rejestrach

- Internet zmienił sposób komunikacji władzy oraz urzędników ze społeczeństwem, a społeczeństwo trzeba traktować jak partnera - twierdzi Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji.
O e-usługach szef MAC rozmawiał na spotkaniu z przedstawicielami Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Tematem spotkania był m.in. rozwój elektronicznej administracji w Polsce. Minister podkreślił, że już w tej chwili dysponujemy sporym katalogiem e-usług. Dzięki nim możemy np. płacić podatki, sprawdzać dane pojazdu (CEPiK), funkcjonuje KRS, a już wkrótce będzie można zgłosić zbiórkę publiczną.
 
- Problem w tym że e-usługi są rozproszone i nie zawsze przyjazne dla obywatela – powiedział, dodając, że obecnie trwają prace nad tym, by ten stan rzeczy zmienić. - Internet zmienił sposób komunikacji władzy oraz urzędników ze społeczeństwem, a społeczeństwo trzeba traktować jak partnera - mówił szef MAC.
 
Dlatego ważne jest, aby tworzyć usługi w pełni dojrzałe, czyli takie, które pozwolą w pełni załatwić sprawę bez pytania obywatela o informacje, które państwo ma już w swoich rejestrach.
 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.