PARTNER PORTALU
  • BGK

E-usługi w powiecie mińskim

  • JL    7 lipca 2010 - 09:47
E-usługi w powiecie mińskim

Dzięki 663 tys. zł mieszkańcy powiatu mińskiego będą mogli załatwić wiele spraw przez Internet.
Stworzone zostaną m.in. e-biuro obsługi interesantów, a także e-tablica, na której znaleźć będzie można informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Z myślą o turystach uruchomiona zostanie mapa pozwalająca na wirtualne zwiedzanie powiatu mińskiego. Koszt inwestycji wynosi 780 tys. zł.

Wkrótce powstanie witryna zawierająca cyfrowe wersje formularzy dostępnych dotąd tylko w siedzibie starostwa. Na stronie znajdą się również informacje o usługach oferowanych przez urząd, a także porady, do kogo się zwrócić w danej sprawie. Interesanci będą mogli e-mailem przesyłać swoje opinie, komentarze oraz pytania z zakresu działania urzędu.

Uruchomiona zostanie także bramka SMS. W dziale informacyjno-edukacyjnym dostępne będą dane teleadresowe wszystkich urzędów i instytucji rządowych, wraz z adresami stron WWW i BIP z powiatu mińskiego.

Nowością będzie także e-rejestr, czyli internetowa baza stowarzyszeń i fundacji prowadzących swoją działalność w powiecie. Będzie to serwis interaktywny. Znajdą się w nim m.in. dział aktualności oraz galerie zdjęć i nagrań wideo.

Z myślą o turystach uruchomiona zostanie dodatkowa usługa e-zwiedzanie, pozwalająca na wirtualny spacer po powiecie mińskim. Na interaktywnej mapie zaprezentowane będą największe atrakcje turystyczne, architektoniczne a także przyrodnicze. Strona dostępna będzie również w języku angielskim i w wersji dla osób niewidomych i niedowidzących.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.