PARTNER PORTALU
  • BGK

E-usługi z internetową komunikacją w policji

  • GK    16 grudnia 2011 - 10:02
E-usługi z internetową komunikacją w policji

Centrum Projektów Informatycznych odebrało moduł komunikacyjny w ramach projektu e-usługi, czyli wewnętrznej platformy wymiany informacji dla policji i obywateli w kontaktach z tą instytucją.
System będzie udostępniał dodatkowe kanały komunikacyjne dla użytkowników platformy e-usług: wideo i tele-konferencje, telefonię IP, komunikatory (instant messaging) oraz WEB konferencje.

Moduł komunikacyjny został zintegrowany z katalogiem użytkowników, zbudowanym w oparciu o portal wewnętrzny policji. Ułatwi to wzajemne porozumiewanie się użytkowników systemu – znalezienie osoby lub grupy osób, z którą chcą się skontaktować i dobór odpowiedniego kanału komunikacji.

Prowadzone rozmowy i spotkania z wykorzystaniem systemu będą mogły być ponadto rejestrowane i publikowane na wewnętrznych i zewnętrznych portalach informacyjnych w celach edukacyjnych lub informacyjnych.

Funkcja zdalnych konferencji z wykorzystaniem technik WEB umożliwi tworzenie, rozproszonych geograficznie, grup zadaniowych, których współpraca będzie wspomagana udostępnionymi przez moduł nowoczesnymi narzędziami komunikacji.

Spotkania i prezentacje mogą być wówczas dostępne dla wielu funkcjonariuszy i pracowników policji bez konieczności podróżowania.

Jak informuje Centrum Projektów Informatycznych, dzięki centralnemu zarządzaniu i zastosowaniu standardowych, sprawdzonych rozwiązań uruchomienie systemu podniesienie bezpieczeństwo obiegu informacji w policji. Ograniczy również koszty utrzymania wielu systemów pracy grupowej i komunikacji oraz wydatków związanych z uczestnictwem w tradycyjnych szkoleniach, konferencjach i spotkaniach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.