PARTNER PORTALU
  • BGK

E-zdrowie z profilem zaufanym

  • GK    30 czerwca 2012 - 08:21
E-zdrowie z profilem zaufanym

Przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w realizację projektów e-zdrowia będą mieli okazję założyć profil zaufany w specjalnie przygotowanym dla nich punkcie potwierdzającym.
Zostanie on uruchomiony podczas konferencji „Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – interoperacyjność i wdrażanie” organizowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w dniach 2-3 lipca br. w Jachrance.

Mobilny punkt potwierdzający zorganizowany przez Centrum Projektów Informatycznych przy współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, umożliwi uczestnikom uzyskanie profilu zaufanego – bezpłatnego narzędzia do potwierdzania tożsamości w elektronicznych systemach administracji publicznej.

Uczestnicy konferencji, którzy odwiedzą punkt, dzięki pomocy specjalistów z CPI, poznają zasady funkcjonowania platformy ePUAP, która udostępnia elektroniczne usługi administracji publicznej, a także będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o usługach, które można zrealizować przez internet z wykorzystaniem profilu.

Konferencja „Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – interoperacyjność i wdrażanie” jest kolejnym wydarzeniem, podczas którego jego uczestnicy w jednym miejscu będą mogli uzyskać profil zaufany.

Wystarczy, że założą konto na www.epuap.gov.pl, złożą wniosek o profil zaufany i potwierdzą swoje dane u pracownika Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który będzie na miejscu.

Dzięki mobilnemu punktowi potwierdzającemu uzyskanie profilu zaufanego potrwa zaledwie kilku minut, bez konieczności dodatkowej wizyty w urzędzie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.