PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja regionalna na nowym portalu

  • AZA    10 grudnia 2010 - 10:31
Edukacja regionalna na nowym portalu

Rusza przygotowany przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski internetowy portal edukacyjno-krajoznawczy nasze.kujawsko-pomorskie.pl. To źródło wiedzy o historii, tradycji, kulturze, oraz walorach krajoznawczych i przyrodniczych województwa.
Premierowa odsłona witryny odbyła się 9 grudnia w trakcie konferencji „Edukacja regionalna w teorii i praktyce w województwie kujawsko-pomorskim. Przyroda - Krajoznawstwo – Etnografia - Historia” w Centrum Kształcenia  Ustawicznego w Toruniu.

 - Nasze.kujawsko-pomorskie.pl to portal dla wszystkich mieszkańców regionu i nie tylko. Dzieci i młodzież znajdą tutaj wiadomości, które uzupełnią wiedzę zdobytą w szkole, nauczyciele m.in. scenariusze lekcji o regionie, propozycje zajęć w muzeach i bibliotekach, a rodzice dowiedzą się, gdzie mogą spędzić wolny czas z dziećmi, łącząc rekreację i rozrywkę z edukacją – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 Portal zawiera wiele informacji o województwie kujawsko-pomorskim. To około 500 stron tekstu, prawie 1000 ilustracji, docelowo znajdzie się tu około 40 specjalnie opracowanych map województwa, na których będą wizualizowane informacje edukacyjne. Witryna składa się z pięciu bloków tematycznych: przyroda, ciekawostki krajoznawcze, etnografia historia, oraz podstawowe informacje o województwie kujawsko-pomorskim.

Uzupełnieniem portalu jest strona internetowa www.gry.kujawsko-pomorskie.pl, na której dzieci znajdą ciekawe quizy, zagadki, kolorowanki i gry związane z Kujawami i Pomorzem.
 
Portal nasze.kujawsko-pomorskie.pl powstał w ramach programu edukacji regionalnej, który służy krzewieniu wiedzy w województwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.