PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC 2015: Inteligentne systemy drogowe to przyszłość miast

  • AW    4 maja 2015 - 07:01
EEC 2015: Inteligentne systemy drogowe to przyszłość miast
Janusz Grodzki, dyrektor pionu mobility management spółki Siemens. Fot. PTWP

Bez budowania nowych pasów ruchu można zwiększyć przepustowość ulic o 10-20 proc. Jak?
W miastach trudno budować nowe drogi czy poszerzać obecne ulice, by pomieścić wciąż rosnącą liczbę samochodów i zwieszający się ruch.

– Drogowa infrastruktura miejska jest już w pewnym stopniu zbudowana. Będziemy ją rozwijać, ale jest to bardzo kosztowne. Każdy nowy pas ruchu jest kosztem, nie tylko finansowym. Powstaje kosztem przestrzeni miejskiej, kosztem przestrzeni spacerowej – zauważa Janusz Grodzki, dyrektor pionu mobility management spółki Siemens.

Upłynnieniu ruchu na istniejących drogach służą inteligentne systemy drogowe.

– Są w stanie poprawić przepustowość ulic o 10, a nawet 20 proc., powodując przy tym zmniejszenie ilości spalin i hałasu w miastach – kontynuuje Grodzki, podkreślając, że obecnie z tych rozwiązań korzystają głównie aglomeracje i duże miasta.

Cała wypowiedź dyrektora spółki Siemens w wideo poniżej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2015-05-04 20:50:40

    upłynnianie ruchu pojazdów przez zagęszczanie strumienia ich ruchu ujemnie wpływa na dostępność lokalną miasta dla niezmotoryzowanych. Teza, że ruch samochodów będzie się tylko zwiększał nie jest potwierdzona przykładami wielu miast świata i Europy stawiających na rozwój innych systemów transportu n...iż "motoryzacja indywidualna"  rozwiń