PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC 2015: Trudno budować efektywną gospodarkę bez sprawnej administracji

  • Anna Trojanowska    21 kwietnia 2015 - 17:28
EEC 2015: Trudno budować efektywną gospodarkę bez sprawnej administracji

W nowoczesnej administracji ważne by kontakt z obywatelem był jak najlepszy i jak najłatwiejszy (fot.PTWP/Eliza Madej)

- Trudno być sprawną nowoczesną administracją. O wiele trudniej niż w biznesie, ale to nie jest niemożliwe - mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W administracji nie patrzymy na wynik finansowy. Ważna jest skuteczności i efektywność.

- Nowoczesna administracja to taka która zapewnia obywatelom dostęp do usług przy dobrej jakości - wyjaśnia prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak tłumaczy w administracji publicznej musimy wprowadzać coś na miarę ładu korporacyjnego w firmach.

- Staramy się wprowadzać zasady odpowiedzialnego biznesu. System, w którym jesteśmy w stanie szybko i dobrze obsłużyć naszych klientów - obywateli - wyjaśnia Lublińska-Kasprzak.

Jak wyjaśnia w nowoczesnej administracji ważne by kontakt z obywatelem był jak najlepszy i jak najłatwiejszy. Ważna jest też szybkość przekazywanych informacji.

- Czyli poprzez media społecznościowe, kontakt online, konferencje online dzięki czemu szybko i niedrogo są podane informacje - wymienia prezes.

Przy tym wszystkim trzeba jeszcze zminimalizować ryzyko i zwiększać bezpieczeństwo naszych obywateli.

- To wszystko służy właśnie unowocześnianiu administracji. Bo trudno budować efektywną gospodarkę bez sprawnej administracji - podsumowuje Bożena Lublińska-Kasprzak.

Artykuł powstał podczas panelu dyskusyjnego "Nowa sprawna administracja" podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Ssamorząd to Mafia!, 2015-04-21 21:38:18

    Być idiotą w obecnym systemie samorządowym to standard, jeszcze skandując że chcą zarabiać więcej do 20 tyś złotych to szczyt bezczelności! Prowadziłem wcześniej własną działalność gospodarczą zaczynając w 1995roku rozkręcając interes do rangi międzynarodowej, zaś administracja zmieniła obowiązujące... przepisy i musiałem biznes zlikwidować, obecnie jestem na rencie inwalidzkiej i musi mnie budżet państwa utrzymywać. Podobna sytuacja miała miejsce w związku z, zniszczeniem w ostatnich latach polskiego przemysłu-gospodarki po czym, nasi obywatele muszą szukać pracy na wygnaniu za granicą niejednokrotnie oby utrzymać rodzinę w kraju.  rozwiń
  • antyurzednik, 2015-04-21 20:12:47

    Z administracją, to jest tak jak z pracownikami PKP, im więcej pracowników tym gorzej wszystko funkcjonuje!!!