PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzaminator z Internetu

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    10 marca 2011 - 07:15
Egzaminator z Internetu

Gmina, która nie ma pieniędzy na zorganizowanie dla nowych pracowników szkoleń ze służby przygotowawczej, może skorzystać z bezpłatnego kursu przez Internet.
Wójt, zanim zatrudni na stałe nowego pracownika, musi wcześniej sprawdzić jego przydatność do pracy na stanowisku urzędniczym. Inaczej z osobą, która pierwszy raz ma być zatrudniona w samorządzie. Nie może ona podpisać umowy o pracę na dłużej niż pół roku. Powinna odbyć tzw. służbę przygotowawczą, która kończy się egzaminem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gminy mają problem z organizowaniem pracownikom szkoleń. Główną przyczyną jest brak pieniędzy. Teraz mogą to zrobić jednak bezpłatnie za pieniądze z UE. Wystarczy, że wójt lub sekretarz wejdzie na stronę internetową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która rekomenduje takie szkolenie. Za jej pośrednictwem przeprowadzą dla pracowników kurs w zakresie służby przygotowawczej.

Udział w szkoleniu wymaga od gminy wcześniejszego zalogowania się na stronie i wpisania adresów e-mailowych pracowników, którzy będą odbywać służbę przygotowawczą. Wójt może też na bieżąco otrzymywać tzw. raporty o efektach przeprowadzanych szkoleń.

W portalu udostępnionych jest 9 kursów – postępowanie administracyjne, podstawowe zagadnienia z ustawy o finansach publicznych, status prawny pracowników samorządowych, ustrój samorządu terytorialnego w Polsce, podstawowe zagadnienia z prawa zamówień publicznych, dostęp do informacji publicznej, ochrona danych osobowych i informacji niejawnych, kultura urzędnika samorządowego – kodeks etyczny pracowników urzędu, zapoznanie z oprogramowaniem e-urząd, instrukcja kancelaryjna w urzędzie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Rozwój przez samoocenę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: