PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektroniczny monitoring pomocy publicznej

  • PAP    5 lipca 2011 - 16:29
Elektroniczny monitoring pomocy publicznej

Ok. 3400 podmiotów zostanie objętych Systemem Harmonogramowania Rejestracji i Monitorowania Pomocy SHRIMP – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentówi Konsumentów.
Rozszerzenie listy to konsekwencja wejścia w życie rządowego rozporządzenia. Sprawozdania o udzielonej pomocy publicznej mają za pośrednictwem aplikacji SHRIMP przekazywać do UOKiK m.in.: podmioty podległe lub nadzorowane przez jednostki samorządu terytorialnego, np. wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, organy administracji rządowej i jednostki im podległe oraz nadzorowane, np. ministrowie, wojewodowie, Urząd Regulacji Energetyki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, Zarządca Rozliczeń, Agencja Rozwoju Przemysłu.

Do tej pory z aplikacji korzystały samorządy wszystkich szczebli, dyrektorzy i naczelnicy urzędów skarbowych, a także minister infrastruktury oraz jednostki mu podległe lub przez niego nadzorowane, czyli w praktyce Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

UOKiK podkreśla, że rozporządzenie rządu, które rozszerza listę podmiotów, skraca również termin informowania o udzielonej pomocy bądź odmowie jej udzielenia.

Ma to się dziać w ciągu 30 dni od momentu udzielenia każdego wsparcia, a nie jak dotychczas zbiorczo: kwartalnie i rocznie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.