PARTNER PORTALU
  • BGK

Ełk rozdaje komputery najuboższym

  • PAP    20 listopada 2013 - 12:36
Ełk rozdaje komputery najuboższym

Najubożsi uczniowie, niepełnosprawni i osoby w wieku 50 plus z gminy Ełk dostaną komputery; gmina zapewni im też dostęp do internetu - poinformował wójt Antoni Polkowski. Na zakup komputerów gmina pozyskała 2,4 mln zł ze środków unijnych.
"Wkrótce zaczniemy nabór wniosków, sadzę, że sprzęt trafi do rodzin w pierwszym lub maksymalnie drugim kwartale przyszłego roku" - powiedział wójt Polkowski.

Aby ubiegać się o bezpłatny komputer, dochód na osobę w rodzinie nie może być większy niż 1,2 tys. zł.

"Taki dochód rzadko kto u nas przekracza. Na wsiach pod Ełkiem naprawdę jest dużo biedy, komputer wciąż uchodzi za sprzęt luksusowy" - powiedział wójt. Jak mówił, o skali biedy w tym regionie najdobitniej świadczy skala dożywiania dzieci w szkołach. Spośród 1,2 tys. uczniów gminy Ełk bezpłatnym dożywianiem objętych jest aż 400 osób.

O tym, ile komputerów trafi do mieszkańców gminy ostatecznie okaże się po zakończeniu naboru wniosków i rozstrzygnięciu przetargów - gmina szacuje, że będzie to ponad 100 sztuk sprzętu.

Gmina Ełk w poprzednich latach prowadziła już akcję wyposażania najuboższych w sprzęt komputerowy - w sumie do domów trafiło kilkaset komputerów. Jak powiedział wójt Polkowski, "w większości ludzie z tych komputerów korzystają jak należy". "Co roku prowadzimy inwentaryzację sprzętu. Wykazała ona, że kilka sztuk jest uszkodzonych ale zgodnie z umową użytkownicy muszą naprawić komputer za własne pieniądze" - powiedział wójt Polkowski.

Osoby, które nie mają komputerów w domach, mogą korzystać z takiego sprzętu w wiejskich świetlicach lub bibliotekach. Dzieci z komputerów mogą korzystać w szkołach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.