PARTNER PORTALU
  • BGK

Era przyspiesza Internet w stolicy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 sierpnia 2010 - 06:23
Era przyspiesza Internet w stolicy

W Warszawie i okolicach przesył danych z prędkością 21 Mb/s ma być wkrótce dla klientów Ery standardem. Operatorzy we Wrocławiu i w Krakowie zaczynają powoli wprowadzać dwukrotnie szybszy przekaz.
Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, poszerzy w Warszawie i w okolicach ofertę dostępu do szybkiego Internetu w technologii HSPA+. Pozwoli to na transmisję danych do 21 Mb/s. Na razie w stolicy z takiej usługi można korzystać zaledwie w kilku lokalizacjach. PTC zmodernizuje jednak do końca roku 530 stacji sieci trzeciej generacji – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Operator wykorzysta większe prędkości w jesiennej walce o klientów, łącząc je z promocją iPhona4, który według naszych informacji pojawi się w oferciewe wrześniu.

PTC nie jest jedynym operatorem, który inwestuje w mobilny internet. Sieci rozbudowują też Orange, Plus i Play. Ale naprawdę szybkiego Internetu wciąż jest jak na lekarstwo. Z badań PBS/DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że 53 proc. klientów korzysta z prędkości nie większych niż 5,99 Mb/s. W większości aglomeracji i dużych miast jest to maksymalnie 7,2 Mb/s.

Prędkość 21 Mb/s jest w ofercie operatorów od niedawna i korzysta z niej wciąż niewielka liczba klientów. HSPA+ dostępna jest tylko w 39 miastach.

Operatorzy powoli uruchamiają, na razie głównie wizerunkowo, prędkości, z których mało kto w Polsce może skorzystać. Plus już wprowadził komercyjnie ofertę do 42 Mb/s. Na razie dostępna jest w wybranych miejscach we Wrocławiu. W III kwartale internet w HSPA+ o prędkości 42 Mb/s zaoferuje Play. Z kolei w IV kwartale pierwszy nadajnik gwarantujący taką prędkość odpali w Krakowie Orange – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.