PARTNER PORTALU
  • BGK

EURECA w Warszawskich Wodociągach

  • Patrycja Batóg    24 sierpnia 2010 - 11:40

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie jest kolejnym nabywcą systemu EURECA. Wdrażane obecnie rozwiązanie będzie wykorzystywane w planowaniu i wielowymiarowej analizie realizowanych przez MPWiK zadań.
Projekt jest realizowany w dwóch etapach: pierwszy zakłada stworzenie zintegrowanego systemu planowania i kontroli efektywności zarządzania w wymiarze finansowym. W etapie drugim system planowania finansowego ma być uzupełniony o aspekt rzeczowy.

- W związku z rosnącymi potrzebami spółki w zakresie pozyskiwania informacji zarządczej, dotychczas stosowane narzędzia informatyczne okazały się mało efektywne. Zdecydowaliśmy się znaleźć system, który swoim zakresem powinien objąć wszystkie istotne dla nas kwestie – mówi Justyna Prokopiuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Bardzo ważne jest dla nas planowanie i kontrola wykonania poszczególnych planów zarówno w wymiarze finansowym, jak i ilościowym. Oczekujemy, że nowy system pozwoli na pełniejszą kontrolę kosztów i przychodów, monitorowanie realizacji zadań rzeczowych, projektów inwestycyjnych, umożliwi automatyczne generowanie raportów na potrzeby zarządcze, zdecydowanie usprawniając tym samym pracę pracowników spółki - dodaje Justyna Prokopiuk.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie jest stołecznym dostawcą wody i odbiorcą ścieków. Firma eksploatuje sieć wodociągową o długości ok. 3 200 km i kanalizacyjną o długości ok. 2 700 km.

Firma Controlling Systems specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych wspomagających zarządzanie efektywnością firmy. Jest producentem systemu EURECA, który usprawnia procesy: planowania, prowadzenie wielowymiarowych analiz zarządczych czy kontrolę wszelkich wskaźników ekonomicznych przedsiębiorstwa. Opracowane przez Controlling Systems rozwiązanie znalazło zastosowanie w ponad 70-ciu przedsiębiorstwach z różnych branż. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.