PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejska nagroda dla miejskiego informatora

  • AZA    5 kwietnia 2011 - 20:57

Podczas odbywającej się w Hradec Kralove (Republika Czeska) międzynarodowej konferencji V4DiS/ISSS LORIS, Poznań odebrał nagrodę "Euro Crest Awa@rd the best website 2011" w konkursie na najlepszą stronę miejską.
Miejski Informator Multimedialny został nagrodzony za wdrożone e-usługi i nowatorskie rozwiązania dla mieszkańców. List gratulacyjny dla Miasta Poznania odebrał z rąk wicemarszałka Senatu Republiki Czeskiej Premysla Sobotki redaktor naczelny MIM-a Wojciech Pelc.

Obok Poznania, nagrodę Eurocrest odebrały w tym roku też dwa inne miasta: Bratysława (Słowacja) oraz Hranice (Czechy).

Dwudniowe spotkanie (4-5 kwietnia 2011 r.), zorganizowane przez kraje Grupy Wyszehradzkiej, poświęcone było rozwojowi społeczeństwa informacyjnego w społecznościach lokalnych, miastach i regionach. Podczas konferencji odbyło się m.in. robocze spotkanie na temat wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w administracji publicznej i wdrażania nowoczesnych usług elektronicznych poprawiających jakość życia mieszkańców.

Konkurs na najlepszą stronę miejską Eurocrest organizowany jest przez czeskie stowarzyszenie Zlaty Erb (Złota @), we współpracy z Komisja Europejską oraz europejskimi stowarzyszeniami na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego, m.in. Telecities. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • hulahop, 2011-04-06 12:18:32

    mozna sie starac i nawet dlugo czekac ale najwazniejsze, ze jest nagroda!