PARTNER PORTALU
  • BGK

EZD RP: Rusza projekt Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

  • pt    31 maja 2016 - 16:02
EZD RP: Rusza projekt Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją
Pomysł projektu EZD zrodził się w województwie podlaskim (fot.pixelio.de)

• Minister Cyfryzacji uruchamia projekt EZD RP mający na celu ustanowienie jednolitego systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją.
• Szefem przedsięwzięcia EZD RP został Mariusz Madejczyk.
Od 1 czerwca br. Minister Cyfryzacji uruchamia projekt EZD RP (EZD – elektroniczne zarządzanie dokumentacją) mający na celu ustanowienie jednolitego systemu elektronicznego zarządzania w administracji rządowej oraz standardu systemów klasy EZD w administracji publicznej RP.

Jak informuje resort projekt EZD RP ma być fundamentem wszelkich działań związanych z usprawnianiem polskiej administracji publicznej, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia transparentności polskich urzędów oraz ich otwartości na zaspokajanie potrzeb obywateli, przedsiębiorców i innych użytkowników usług administracyjnych.

EZD RP to swoista fuzja dotychczasowego przedsięwzięcia wojewody podlaskiego, który na bazie darmowego systemu EZD PUW stworzył sieć współpracujących ze sobą urzędów rządowych, samorządowych oraz uczelni wyższych, z działaniami Centralnego Ośrodka Informatyki udostępniającego system eDOK.

Celem jest stworzenie jednolitego systemu EZD RP stanowiącego narzędzie IT wspierające podstawy funkcjonowania polskiej administracji publicznej.

System będzie multiplatformowy i budowany w technologii usługi chmurowej, z dużym naciskiem na możliwość dostosowywania do specyficznych potrzeb poszczególnych urzędów i organizacji.
Nowy projekt umożliwi efektywne importowanie danych tak z EZD PUW, jak i eDOK, co pozwolić ma na płynne i bezproblemowe migrowanie użytkowników obydwu systemów do systemu EZD RP.

Szefem przedsięwzięcia EZD RP został Mariusz Madejczyk, pełnomocnik ministra cyfryzacji ds. współpracy z administracją rządową i samorządową RP.

Do końca lipca br. zostanie opublikowany harmonogram i dalsze szczegóły realizacji przedsięwzięcia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.