FRSI nagrodzona przez Komisję Europejską

Komisja Europejska ogłosiła wyniki konkursu „E-inclusion Awards 2012” na działania, dzięki którym więcej ludzi korzysta z nowoczesnych technologii. Jednym z tegorocznych zwycięzców jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
FRSI nagrodzona przez Komisję Europejską

Konkurs zorganizowano po raz drugi (pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku). Zgłoszono blisko 300 inicjatyw z 35 krajów Europy.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: „I am Part of IT” (dla osób) oraz „Be Part of IT” (dla organizacji). FRSI została nagrodzona za Program Rozwoju Bibliotek, dzięki któremu ponad 3300 bibliotek z małych miejscowości w całej Polsce jest wyposażonych w komputery i Internet.

Sprzęt jest przeznaczony do użytku publicznego i rocznie korzysta z niego prawie 700 tysięcy mieszkańców małych miejscowości.
 
Nagrody zostały uroczyście wręczone 22 czerwca 2012 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, podczas drugiego dorocznego Digital Agenda Assembly (Zgromadzenia Agendy Cyfrowej; Agenda to jedna z siedmiu strategii rozwojowych Unii Europejskiej, dotycząca społeczeństwa informacyjnego).

Przed ceremonią wręczenia, Program Rozwoju Bibliotek został krótko zaprezentowany Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.  

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE