PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk już odbiera zgłoszenia alarmowe

  • GK    9 czerwca 2012 - 13:07
Gdańsk już odbiera zgłoszenia alarmowe

Uruchomione zostało Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.
Tym samym zwiększyła się liczba ośrodków regionalnych wspieranych przez System Informatyczny WCPR dostarczony przez Centrum Projektów Informatycznych.

Czytaj też: Numer 112 przyciąga fałszywe alarmy

Zgłoszenia na numer alarmowy 112 w Gdańsku, po przyjęciu przez przeszkolonych operatorów WCPR, kierowane są do odpowiednich służb.

Centrum Projektów Informatycznych zostało zobowiązane do dostarczenia dedykowanego oprogramowania dla operatorów numerów alarmowych 112 m.in. do miast organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

W przypadku Wrocławia, Poznania i Olsztyna wojewodowie podjęli decyzję o produkcyjnym wykorzystaniu dostarczonego systemu do przyjmowania zgłoszeń alarmowych.

We wrześniu ubiegłego roku Centrum Projektów Informatycznych dostarczyło do 17 ośrodków regionalnych System Informatyczny Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

SI WCPR jest systemem zapewniającym przekazanie połączenia telefonicznego i formatki do dyspozytorni odpowiedniej służby. System SI WCPR dostarcza usługi dla użytkowników z wykorzystaniem Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej 112.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.