PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk potwierdza profile zaufane

  • GK    14 lipca 2013 - 10:22
Gdańsk potwierdza profile zaufane

Urząd Miejski w Gdańsku uruchomił nowy punkt potwierdzający profil zaufany. Mieści się on w Gdańskim Centrum Obsługi Przedsiębiorców przy ul. Partyzantów 74.
W Gdańskim Centrum Obsługi Przedsiębiorców przy ul. Partyzantów 74 zainteresowani bezpłatną metodą uwierzytelnienia w systemach e-administracji mogą zrealizować na miejscu cały proces: założyć konto na ePUAP, złożyć wniosek o uzyskanie profilu oraz potwierdzić swoje dane i uzyskać profil.

Profil zaufany to zestaw danych elektronicznych, identyfikujących osobę, która ten profil stosuje. Składają się na niego: nazwa użytkownika (login), hasło oraz jednorazowy kod autoryzacyjny wysyłany na telefon komórkowy (lub e-mail).

Wykorzystując profil zaufany można załogować się do portalu np. pue.zus.pl lub konsultacje.mg.gov.pl jak również uwierzytelnić w systemach e-administracji podczas podpisywania dokumentów elektronicznych.

Posiadając profil zaufany można załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

Przykładowe sprawy do załatwienia z wykorzystaniem profilu zaufanego:

założenie firmy przez internet (www.firma.gov.pl),
elektroniczne sprawdzenie i opłacenie składki ZUS (www.zus.pl),
rejestracja online w urzędzie pracy (www.praca.gov.pl),
rejestracja elektroniczna podmiotu leczniczego (www.rpwdl.csioz.gov.pl),
weryfikacja online danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (www.epuap.gov.pl),
realizacja usług udostępnianych przez podmioty publiczne w systemie www.epuap.gov.pl (wśród usług dostępnych Gdańszczanom są np. czasowa rejestracja pojazdu, dopisanie do spisu wyborców, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe), rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy).

Pozostałe punkty potwierdzające profil zaufany w Gdańsku można odnaleźć na ePUAP > w zakładceProfil zaufany > Lista punktów potwierdzających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • zaufany profil, 2013-07-14 21:02:27

    Zgodnie z Ustawą o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym, wszystkie zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie – w tym przepalone świetlówki…, klasyfikowane są jako odpady niebezpieczne, przeznaczone do recyklingu. Za wyrzuceni...e elektrośmieci do śmietnika grozi kara grzywny, nawet do 5 tys. złotych. Najpierw niech więc minister na specjalnej konferencji prasowej pokaże swój zapłacony mandat za odpady niebezpieczne znalezione przez dziennikarzy w śmietniku Korolców - aby wykazać swój moralny mandat do straszenia gmin karami... Chciał uczyć Marcin Marcina - a sam...  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: