PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańskie szkoły w jednej. Platformie

  • PAP    20 stycznia 2012 - 17:20
Gdańskie szkoły w jednej. Platformie

Pod koniec stycznia 2013 r. wdrożona Gdańska Platforma Edukacyjna - projekt polegający na informatyzacji 191 szkół i przedszkoli w mieście. To pierwszy program tego typu w Polsce. Umowę w tej sprawie podpisano w piątek w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
Zadanie, podzielone na kilka etapów, wykona konsorcjum trzech firm na czele z gdańską spółką Young Digital Planet. Wartość projektu wynosi prawie 16 mln zł, z czego ponad 6,8 mln pochodzi z budżetu miasta Gdańska, a ok. 9,1 mln zł to wsparcie Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego (oceń działania marszałka).

"Dzięki temu projektowi podniesie się jakość edukacji w mieście, łatwiejsze będą kontakty między szkołą, nauczycielami a rodzicami i uczniami" - powiedziała zastępca prezydenta Gdańska Ewa Kamińska.

W ramach Gdańskiej Platformy Edukacyjnej wprowadzony zostanie m.in. system elektronicznych dzienników i sekretariatów oraz e-learning. Rodzice, na przykład, będą mogli być powiadamiani o ocenach swojego dziecka i jego uczęszczaniu do szkoły za pomocą sms-a.

Gdańska Platforma Edukacyjna zawierać też będzie raporty o wynikach egzaminów, informacje z zakresu prawa oświatowego, dokumentację księgową oraz arkusze organizacyjne szkół. Nie zabraknie również oprogramowania dotyczącego rekrutacji do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

W ramach realizacji projektu do każdej placówki oświatowej w mieście trafią trzy laptopy oraz po jednej tablicy interaktywnej. Obecnie w gdańskich szkołach i przedszkolach jest 4,5 tys. komputerów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.