PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia rozwija elektroniczne usługi publiczne

  • GK    12 września 2011 - 13:06
Gdynia rozwija elektroniczne usługi publiczne

Miasto podpisało umowę z firmą Comarch na dostawę, instalację i wdrożenie systemu do obsługi dziennika elektronicznego dla 60 placówek oświatowych.
Umowa realizowana jest w ramach projektu „Rozwój elektronicznych usług publicznych w Gdyni”.

Wartość podpisanego kontraktu to prawie 1 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Do 30 kwietnia 2013 r. system będzie działać we wszystkich placówkach objętych umową.

Architekturę systemu elektronicznego dziennika tworzą platformy: szkolna i miejska oraz system komunikacji umożliwiający transmisję danych pomiędzy nimi. W ramach platformy szkolnej będą stworzone stanowiska z dostępem do dziennika dla nauczycieli.

Platforma miejska będzie umożliwiała wgląd do e-dziennika rodzicom i uczniom. Dane z platformy szkolnej do miejskiej będą przesyłane bezpiecznymi kanałami transmisji danych przez sieć publiczną. System będzie umożliwiał ocenę i ewidencję uczniów, organizację i prowadzenie zajęć lekcyjnych, tworzenie zestawień i raportów.

System e-dziennik będzie nie tylko źródłem bieżących informacji dla rodziców, ale również narzędziem, które odpowiednio wykorzystywane w szkole, dostarczy cennych informacji, które pozwolą na podniesienie poziomu kształcenia i eliminowanie problematycznych obszarów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.