PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia testuje solarne ławeczki. Plażowicze podładują telefon za darmo

  • KDS    10 sierpnia 2017 - 13:19
Gdynia testuje solarne ławeczki. Plażowicze podładują telefon za darmo
Ławeczka solana będzie stała na gdyńskiej plaży do 16 sierpnia (fot.gdyniasport.p)

Plażowicze wypoczywający na plaży Gdynia Śródmieście mogą skorzystać z innowacyjnej ławeczki, która umożliwia doładowanie baterii np. w telefonie.
Ławeczka solarna, która stanęła na gdyńskiej plaży umożliwia wypoczywającym mieszkańcom czy turystom dostęp do internetu za pomocą routera WiFi – hotspot, możliwość ładowania przez gniazda USB smartfonów, tabletów i odtwarzaczy mp3, zasilanie 12V poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej: lodówek turystycznych, kompresorów, pompek do materacy oraz możliwość ładowania baterii w pojazdach elektrycznych.

Urządzenie wygląda niepozornie, nie różni się niczym od zwyczajnej zadaszonej ławeczki ze stołem. Tyle, że RLC Picnic Table (bo tak brzmi pełna nazwa ławeczki) na dachu ma zamontowane urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. 

Z urządzenie będzie można korzystać bezpłatnie do 16 sierpnia. Pojawienie się ławeczki to efekt umowy podpisanej przez Gdyńskie Centrum Sportu oraz firmę Elektro Alex.

Jeśli pomysł się sprawdzi, miasto nie wyklucza zakupu tego typu urządzeń. 

Podobne udogodnienia swoim mieszkańcom zapewnił Białystok. Tam ławeczki solarne stanęły w parku. Zaś Chorzów umożliwił doładowanie telefonu pasażerom czekającym na autobus lub tramwaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.