PARTNER PORTALU
  • BGK

Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed oszustami

  • PAP/MIW    12 lipca 2016 - 13:32
Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed oszustami
W sieci trzeba bardzo uważać na oszustów. (fot. : pixabay.com)

• Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed fałszywą stroną z rejestrem REGON.
• Jest ona łudząco podobna do oryginalnej, lecz dane firm, które się na niej znajdują są nieprawdziwe.
• O sprawie zawiadomione są już odpowiednie organa, które mają położyć kres oszukańczym praktykom
 

- Główny Urząd Statystyczny uprzejmie informuje, że dane udostępniane pod adresem http://wyszukiwarkaregon-gov.pl/ nie pochodzą z rejestru REGON. Wyszukiwarka rejestru REGON jest dostępna pod adresem: https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx. - napisano w ostrzeżeniu Urzędu.

Jak powiedział rzecznik GUS Artur Satora o sprawie zawiadomione są już odpowiednie organa, które mają położyć kres oszukańczym praktykom i odnaleźć odpowiedzialnych.

Zasada działania oszustów jest prosta - w ogłoszeniu pojawia się firma, której dane można sprawdzić w rejestrze REGON, czyli Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej prowadzonym przez prezesa GUS. Tyle, że oszuści odsyłają na fałszywą stronę REGON, a dane na niej zawarte są nieprawdziwe. Potencjalny klient, który nie zorientował się, że ma do czynienia z fałszywką i na podstawie oszukańczej strony REGON zawierzył ogłaszającej się firmie i kupił od niej np. sprzęt elektroniczny, musi się pożegnać i ze sprzętem i pieniędzmi. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.