PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina od dobrej strony - internetowej

  • AW/uke.gov.pl    28 marca 2011 - 13:58
Gmina od dobrej strony - internetowej

Do 3 kwietnia Fundacja Wspomagania Wsi na serwisie Internet na Wsi organizuje „Tydzień z ekspertem". Można podyskutować na forum i uzyskać przydatne porady na temat tworzenia użytecznych gminnych portali.
Portal lokalny: Po co? Dla kogo? Jak?  Czym jest użyteczny serwis gminy, regionu, miejscowości i jak do niego dojść? - na te pytania będzą się starać odpowiadać uczestnicy forum na stronie www. internetdlawsi.pl.

Dyskusje prowadzi w tym tygodniu dr Barbara Łukasik-Makowska współautorka poradnika "Portal gminy. 20 kroków w kierunku użytecznego serwisu internetowego gminy, regionu, miejscowości".

 - Serwisy samorządowe są bardzo, bardzo różne. Jedne z nich to serwisy proste, z niewielką ilością informacji, inne są rozbudowane, wielowątkowe, bardzo obszerne. Jedne są kolorowe, napakowane takim ogromem treści, które mrugają, migają, znikają i pojawiają się, że aż nie sposób zobaczyć co ważne. Inne są tak oszczędne w formie, aż wszystko zlewa się w monotonny obraz. Niektóre tętnią życiem, zachęcają wielu ciekawymi, aktualnymi treściami, ale są też takie biedne, „martwe”, w których czas się zatrzymał parę lat temu. Ale w całym tym wachlarzu rozmaitości treści i form można wielokrotnie zadać pytanie – czy właściciele serwisów wiedzą komu i jak one służą? ...- twierdzi autorka poradnika.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.